Letenky a víza

Jaká víza potřebujete na ostrovy Bali, Nusa Penida, Nusa Lembongan a kde najdete nejlevnější letenky? Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy do Denpasaru se mimo sezónu pohybuje okolo 14 tisíc a v sezóně okolo 18 tisíc. Cesta je celkem dlouhá a tak stojí za to si pořádně rozmyslet, na čem chcete ušetřit. Dobré je vzít si s sebou jen příruční zavazadlo, na Bali totiž moc věcí potřebovat nebudete a oblečení se dá případně koupit za pár korun nebo vyprat v místních prádelnách. Zvlášť pokud chcete ostrov projíždět a nezůstáváte na jednom místě, bude se hodit jen malý batoh.

Nejlepší vyhledávače letenek:

Potřebujete na Nusa Penida a Bali víza?

Když letíte na Bali na méně než 30 dní, nemusíte víza vůbec řešit a na letišti půjdete rovnou k pasové kontrole, kde dostanete automaticky FREE VISA.

Pokud se chystáte zůstat 30-60 dní, je potřeba si přímo v hale na letišti v Denpasaru koupit VISA ON ARRIVAL za 35 USD (dá se platit v EUR) a s ním jít k pasové kontrole. Momentálně jsou pro ně určeny přepážky na pravé straně haly (může se změnit). Tato víza však musíte ještě během pobytu za poplatek prodloužit na imigračním úřadě. Nejjednodušší je si najít agenturu, která se o to za vás postará. Například visaforbali.com.

Další možností jsou VISIT VISA za 55 USD, která si zařídíte na indonéském velvyslanectví v Praze. Umožňují pobyt na 60 dní a navíc mohou být ještě na indonéském imigračním úřadě 4x prodloužena o dalších 30 dní. Můžete tak v Indonésii zůstat půl roku. Pozor, v případě, že během této doby zemi opustíte, vízum se ruší.

Před cestou si zkontrolujte aktuálnost těchto informací na oficiálních stránkách!